Księgarnie

Księgarnie w Ostrowie Wielkopolskim: Przewodnik po lokalnych księgarniach

ksiegarnia ostrow wielkopolski

Ostrów Wielkopolski to miasto, które może poszczycić się bogatą ofertą księgarni. Zarówno duże sieci, jak i mniejsze, lokalne punkty oferują mieszkańcom szeroki wybór literatury, podręczników oraz artykułów papierniczych. Wśród najpopularniejszych księgarni w Ostrowie Wielkopolskim znajdziemy m.in. Księgarnie Świat Książki w Galerii Ostrovia, salon Empik czy Księgarnię Artykuły Papiernicze Tomasz Ignasiak przy ul. Asnyka. W tym artykule przedstawimy przewodnik po najważniejszych księgarniach w Ostrowie Wielkopolskim, aby ułatwić czytelnikom wybór odpowiedniego miejsca do zakupu książek.

Księgarnia Artykuły Papiernicze Tomasz Ignasiak

Księgarnia Artykuły Papiernicze Tomasz Ignasiak to jedna z najbardziej znanych księgarni w Ostrowie Wielkopolskim. Zlokalizowana jest przy ul. Asnyka 4, w samym sercu miasta. Księgarnia działa nieprzerwanie od wielu lat, zaopatrując mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w książki, podręczniki szkolne oraz szeroki asortyment artykułów papierniczych. Wieloletnia tradycja i doświadczenie właściciela, pana Tomasza Ignasiaka, gwarantują wysoką jakość obsługi klienta oraz starannie dobrany asortyment. Księgarnia Artykuły Papiernicze Tomasz Ignasiak to miejsce, gdzie każdy miłośnik literatury i dobrej książki znajdzie coś dla siebie..

Księgarnie Świat Książki

Sieć księgarni Świat Książki to popularna marka, obecna w wielu miastach Polski. W Ostrowie Wielkopolskim księgarnia Świat Książki mieści się w Galerii Ostrovia przy ul. Kaliskiej 120. Oferuje ona:

 • Szeroki wybór nowości wydawniczych
 • Bestsellery z list rankingowych
 • Literaturę piękną, popularnonaukową, poradniki i książki dla dzieci
 • Atrakcyjne promocje, np. „3 za 2” na książki Wydawnictwa Olesiejuk

Świat Książki to miejsce, gdzie każdy znajdzie interesującą lekturę. Podobnie jak w innych miastach, takich jak księgarnie Sosnowiec, gdzie działają tej sieci, Świat Książki cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Empik w Galerii Ostrovia

Empik to jedna z największych sieci księgarni i salonów multimediów w Polsce. W Ostrowie Wielkopolskim salon Empik znajduje się w Galerii Ostrovia, oferując klientom:

 • Bogaty wybór książek z różnych dziedzin
 • Nowości wydawnicze i bestsellery
 • Książki w językach obcych
 • Audiobooki i ebooki
 • Prasę i magazyny
 • Artykuły papiernicze i biurowe
 • Gry planszowe, puzzle, zabawki kreatywne
 • Filmy na DVD i Blu-ray, muzykę na CD
 • Odbiór zamówień złożonych na empik.com

Empik to sieć doceniana przez klientów w całej Polsce – od księgarnie w Zielonej Górze po księgarnie w Tarnowie, księgarnie Empiku przyciągają czytelników szerokim asortymentem i atrakcyjnymi cenami. Salon w Ostrowie Wielkopolskim to doskonałe miejsce dla miłośników książek, multimediów i kreatywnego spędzania czasu.

Inne księgarnie godne uwagi

Poza wymienionymi powyżej, w Ostrowie Wielkopolskim działają również inne godne uwagi księgarnie:

 • Księgarnia Omega – posiada dwie lokalizacje w mieście:
  • ul. Kolejowa 20
  • Rynek 9
 • Księgarnia Ibis – zlokalizowana na pl. 23 Stycznia 31

Każda z tych księgarni ma swój unikalny charakter i ofertę, dzięki czemu mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mają dostęp do szerokiego wyboru literatury i artykułów papierniczych.

Podsumowanie

Ostrów Wielkopolski może poszczycić się bogatą ofertą księgarni, które zaspokajają potrzeby czytelnicze mieszkańców miasta. Zarówno duże sieci, takie jak Empik czy Świat Książki, jak i mniejsze, lokalne księgarnie (np. księgarnia ostrów wlkp ul asnyka) zapewniają dostęp do różnorodnej literatury, podręczników szkolnych oraz artykułów papierniczych. Warto odwiedzać księgarnie stacjonarne i wspierać lokalny rynek książki, aby móc cieszyć się urokiem tradycyjnego księgarstwa i osobistym kontaktem z książką.

O mnie

Moje wpisy

Cześć, jestem Monika! Książki to moja największa pasja od dziecka - uwielbiam zapach starych stron i magię, którą niosą ze sobą opowieści. Przez lata pracowałam w bibliotece, więc mam spore doświadczenie w odkrywaniu literackich pereł i dzieleniu się nimi z innymi miłośnikami czytania. Ostatnio zafascynowałam się też światem ebooków - uwielbiam mieć całą biblioteczkę w jednym małym urządzeniu!